Дара победи, на ход сме ние
От 16 май 2026 г. България има всички основания окончателно да скъса с десетилетните си комплекси, самоподценяване и черногледство! Ако имаме нужда от външнен тласък за самочувствие и признание от „чужденците“, вече ги получихме след триумфалното представяне на Дара на Евровизия. Младата ни певица застана пред света с оправдано самочувствие, с увереност в това, което прави и успя да предаде позитивната си енергия не само на професионалното жури, но и на хиляди хора по света, които гласуваха за нея. Всички конспиративни теории, с които обичайно оправдаваме неуспехите си, този път бяха опровергани и дано сме разбрали, че когато направим нещо наистина качествено и безапелационно, получаваме победата. Слава Богу, Дара, въпреки цялата негативна енергия, която я заля след избора тя да представи страната ни, устоя и показа нещо, което най-много ни липсва – вяра в резултата от упорития и целенасочен труд, в екипната работа, професионализма и в доброто начало.
Какво още чакаме, за да повярваме в силата на общите усилия. При това тук не става въпрос за нещо извън нас, което да очакваме от всякакви институции, облечени във власт, а за дребни промени във всеки от нас, които не ни струват пари, но носят огромна стойност на обществото: да се усмихнем и поздравим непознат, да помогнем адекватно, да престанем да гледаме лошо на улицата и в транспорта, да пропуснем другата кола, дори правилникът да е на наша страна, да не си изхвърлим фаса от прозореца на автомобила и старите вещи до кофите, точно след като са събрали едрогабаритните отпадъци и още, и още неща, които всички знаем и виждаме, но не ги променяме, защото „нека първо другите да ги направят“...
Е, победата на Дара ни дава конкретен повод да видим и почувстваме, че не сме втора категория, а ако се възприемаме за такива, това си е само наш проблем, защото дълги години даваме такъв сигнал за себе си и тук, и по света.